Dlaczego cegła z rozbiórki jest tak popularna?

Aktualne trendy wnętrzarskie, które dominują w aranżacjach wnętrz nie ograniczają się do nieszablonowych zestawień kolorów czy designerskich mebli. Obecnie cegła z rozbiórki to jeden z najpopularniejszych materiałów na rynku elementów wykończeniowych. Skąd się to bierze? Czym wyróżniają się stare płytki i gdzie warto je umieszczać?

Cegła z rozbiórki – zalety

Dobrej jakości cegła z rozbiórki (https://e-ceglanafantazja.pl/) jest trwała i wyjątkowo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, które mogą się stać jej udziałem. To jednak nie wszystko.

Płytki z cegły z rozbiórki są naturalne, a przez to również ekologiczne. Na długo zachowują też swoje pierwotne właściwości. Tym samym nie trzeba się bać, że ich pierwotny kolor wyblaknie, nawet w bardzo nasłonecznionych miejscach elewacji.  Dobrej jakości cegła z rozbiórki rewelacyjnie załamuje naturalne światło, co z kolei zapewnia nietuzinkowy trójwymiarowy efekt na ścianie.Jest także materiałem, który w łatwy sposób i to bez dużych nakładów finansowych można poddać interesującej metamorfozie. Wystarczy pomalować płytki ze starej cegły  dowolny kolor, aby otrzymać zupełnie inny efekt.

Cegła z rozbiórki do wykończenia wnętrza

Nie ulega wątpliwości, że płytki z cegły rozbiórkowej wyglądają bardzo efektowne bez względu na miejsce, w który zostają zamontowane. Świetnie prezentują się w między innymi w odcieniach czerwonego, białego, a także klasycznego brązu.

Jako zwieńczenie aranżacji, wprowadzają do pomieszczenia zabytkowy sznyt i klasyczną elegancję. W połączeniu z dodatkami wykonanymi z drewna lub nieszablonowymi meblami stanowią prawdziwy krzyk mody.

Cegła z rozbiórki w salonie lub w łazience

Stara cegła ze względu na swoje właściwości, a także szeroko pojętą uniwersalność stanowi świetne wykończenie każdego pomieszczenia. Prezentuje się doskonale w salonie, w korytarzu czy w łazience.

Należy odpowiednio wcześniej przygotować powierzchnię, tak aby cegła z rozbiórki prezentowała się dobrze przez wiele lat, nie tracąc swojego naturalnego uroku.

Cegła z rozbiórki łączy style

Płytki ze starej cegły kojarzą się z surowym, nieco minimalistycznym stylem industrialnym, który wywodzi się z wielkomiejskich loftów. Z pewnością jest to jeden z aktualnie wiodących trendów wnętrzarskich. Stara cegła z rozbiórki świetnie sprawdzi się między innymi w konwencji rustykalnej przywodzące na myśl wiejskie i sielskie weekendy u dziadków. Znakomicie wygląda tak aranżacja to w kuchni lub w jadalni, gdzie jako dodatki czy akcesoria wnętrzarskie można zastosować kwieciste tekstylia i meble z drewna.

Styl skandynawski, równie popularny i znany na całym na całym świecie, także rewelacyjnie komponuje się ze starą cegłą z rozbiórki. Minimalizm w połączeniu z wyjątkowo przytulną estetyką Skandynawii to najbardziej tradycyjna i klasyczna wersja aranżacji z wykorzystaniem płytek ze starej cegły.

Kategorie Dom