Jak znaleźć kreatywnego fotografa ślubnego?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie, przed którym należy załatwić wiele bardzo ważnych spraw. Szczególnie znalezienie fachowców dobrego fotografa to jedna z najważniejszych kwestii w tym przypadku. Ten jedyny w swoim dzień zasługuje przecież na najwspanialszą oprawę fotograficzną. Jak zatem odnaleźć w gąszczu ogłoszeń tego najlepszego fotografa ślubnego?

Dobry fotograf ślubny – jak go rozpoznać?

Istnieje kilka czynników, które ułatwiają znalezienie dobrego fotografa na ślub.

  1. profesjonalna strona internetowa z wcześniejszymi realizacjami

Nie ulega wątpliwości, że własna strona internetowa to idealny początek. Profesjonalna witryna w sieci to nie tylko wiarygodna wizytówka, lecz również pierwsza forma kontaktu z wybranym fotografem. Jeśli strona jest mało estetyczna, a do tego przestarzała oznacza to dość często również kiepskiej jakości zdjęcia.

Strona, na której fotograf ślubny (sprawdź https://www.marcinorzolek.pl/) pokazuje swoje portfolio i chwali się doświadczeniem dostarcza mnóstwo cennych informacji na początek. Właśnie w ten sposób można się szybko przekonać czy styl fotografa jest tym czego szukamy. Jeśli fotografie zostaną zaprezentowane w interesujący sposób, wtedy można mieć pewność, że nasz reportaż ślubny zostanie potraktowany podobnie.

  1. ciekawe portfolio

Stylistyka zdjęć to w dużej mierze kwestia indywidualnego gustu. Mimo tego, warto wiedzieć czym tak naprawdę powinno się wyróżniać fotograficzne portfolio. Niektórzy są zdecydowanymi zwolennikami naturalnych zdjęć podczas gdy inni wolą dość charakterystyczną obróbkę cyfrową. To, co jest najważniejsze, to spójność zdjęć w reportażu.

Wszystkie fotografie powinny ze sobą współgrać pod względem charakteru i poziomu. Jeśli fotograf ślubny posiada w galerii zarówno piękne zdjęcia dobrej, jak i krzywe oraz niedoświetlone kadry, najprawdopodobniej daleko mu do profesjonalisty. Jeśli do tego cena jego usług jest podejrzanie, można być niemal pewnym, że to oszust.

  1. wyczerpujące odpowiedzi na pytania

Pytania warto zadawać już w trakcie pierwszego kontaktu z fotografem. Profesjonalny fotograf ślubny nie powinien mieć nic do ukrycia. Z pewnością chętnie też rozwieje każdą wątpliwość potencjalnych klientów. O wszystko należy też bardzo dokładnie zapytać przed podpisaniem umowy. Zapewnienia ustne nie są wiążące dlatego wszystkie szczegóły ustalone przed ślubem należy mieć na piśmie.

  1. profesjonalny sprzęt

Fotograf ślubny poważnie traktujący swój zawód powinien bez wątpienia posiadać sprzęt wysokiej klasy. Oczywiście nie ma potrzeby wypytywać fotografa o listę urządzeń, których używa. Na pewno warto jednak pamiętać, że lustrzanka pełnoklatkowa, kilka obiektywów, a także zapasowe baterie to podstawa i to właśnie na to należy zwracać szczególną uwagę podczas poszukując idealnego fotografa ślubnego.

  1. pozwolenie na fotografowanie w kościele

Profesjonalny fotograf ślubny powinien posiadać ukończony kurs liturgiczny. Brak tego elementu najprawdopodobniej oznacza, że fotograf jest amatorem, który raczej nie traktuje swojego zajęcia zbyt poważnie.

Nie jest łatwo znaleźć dobrego fotografa ślubnego. Właśnie dlatego warto rozglądać za nim przynajmniej rok przed planowaną ceremonia. Profesjonaliści o dużej renomie mają kalendarz zapełniony nawet na dwa lata do przodu.