Zdrowy catering to dobra opcja dla świeżo upieczonych rodziców

zdrowy catering

Każdy rodzic, któremu urodziło się dziecko doskonale wie z czym wiążą się pierwsze tygodnie, a nawet miesiące życia z niemowlakiem. Brak snu, chroniczne zmęczenie, poplamione ubrania i marzenie o ciepłej kawie – tak w skrócie można opisać samopoczucie świeżo upieczonych rodziców. Ważne jest, aby w tym czasie nauczyć się nowej, najbardziej optymalnej organizacji życia codziennego – to co możemy uprościć trzeba uprościć i odpuścić sobie wyrzuty sumienia z powodu bałaganu w domu czy chodzenia cały dzień w piżamie. Jednym z ułatwień, na które warto postawić jest dieta pudełkowa.

Nowa organizacja życia z maluchem u boku

Mamy, które karmią piersią szczególnie powinny dbać o to by dobrze się odżywiać. Nie jest to jednak takie proste. Aby zrobić w domu świeży i pełnowartościowy posiłek – trzeba mieć przede wszystkim czas, aby pójść na zakupy. Jeżeli z noworodkiem są jakieś problemy (mało śpi, nie chce jeść, ma wysypki, alergie, refluks itp.) to często tego typu czynności codzienne schodzą na dalszy plan. Najczęściej również tylko jedno z rodziców przebywa w domu z maluchem. Kluczem w tej sytuacji jest organizacja i podział obowiązków, ale dobrą opcją ułatwiającą tę organizację może być inwestycja w catering. W dzisiejszych czasach w dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków bez problemu znajdziemy firmy, które oferują w korzystnych cenach również catering wegetariański i catering wegański. Warto wziąć też pod uwagę dietetyczny catering, który poprzez dokładnie odmierzane porcje o konkretnej kaloryczności ułatwi nam kontrolowanie wagi. Zapoznaj się z ofertą na catering dietetyczny w Toruniu od FitApetit.

dieta pudełkowa

Nauczmy się cieszyć trudnymi chwilami

Rodzicielstwo stawia przed nami nowe wyzwania i pełne jest trudnych sytuacji – nie ma co ukrywać. Ważne jednak, aby pozwolić sobie pomóc w dostępny możliwy sposób. Po pierwsze pozbyć się wyrzutów sumienia, że nie wszystko jest idealne – pranie i sprzątanie mogą zaczekać, powrót do wagi sprzed ciąży oraz powitalne przyjęcie nowego członka rodziny również. Po drugie – trzeba dogadać się z partnerem w kwestii równego podziału obowiązków. Kluczem do przetrwania trudnych okresów od zawsze była i wciąż jest dobra organizacja – wtedy nikt nie będzie sfrustrowany ani przemęczony. Po trzecie – warto nauczyć się doceniać te trudne chwile, bo dzieci rosną szybciej niż byśmy tego chcieli. Wiadomo, że łatwiej powiedzieć, a trudniej wprowadzić w życie, ale wielu rodziców po czasie przyznaje, że jest w tym wiele prawdy. Nie zdąży minąć kilkanaście miesięcy, a będziemy tęsknić za czasami, kiedy mieliśmy u boku noworodka – pomimo nieprzespanych nocy, brudnych ubrań i wiecznie zimnej kawy.