VBA Kurs Online

Z roku na rok przybywa coraz to więcej chętnych osób na wzięcie udziału w kursie VBA. W końcu, praktycznie każdy chce się pochwalić przed swoim pracodawcą, jak największą wiedzą. Co więcej, wiele osób myśli, że posiada wystarczającą wiedzę związaną z arkuszami kalkulacyjnymi, lecz po pewnym czasie okazuje się, że tak nie jest. Kurs VBA jest obecnie bardzo popularny. Dlaczego?

VBA kurs zaawansowany czas trwania

Dlaczego VBA szkolenie przyciąga tysiące osób?

Nie da się ukryć, że nauka jest nierozłącznym elementem w życiu każdego człowieka. Nawet jeśli tego nie chcemy, to i tak przez całe życie się uczymy. W dzisiejszych czasach bardzo szybko rozwija się technologia, która w ciągu kilkunastu lat stała się nieodłącznym elementem życia. Podczas kursu można poznać wiele udogodnień i funkcji np. dodaj makra, które przyśpieszają pracę.

Jeszcze jakiś czas temu arkusze kalkulacyjne były głównie kojarzone z branżą finansową. Osoby zajmujące się liczeniem kredytów, zdolności kredytowych oraz ubezpieczeń musiały biegle posługiwać się np. MS Excel. Obecnie się to zmieniło, w każdej branży używa się arkuszy i wykonuje działania w Excelu, których nauczysz się podczas kursu. Bardzo często w różnych firmach team lederzy na co dzień posługują się arkuszami w celu wyliczania różnych zmiennych np. statystyk. Wysyłani są oni na kurs VBA, aby lepiej działać.

W związku z postępującymi zmianami, które bezpośrednio dotyczą tego, iż na wielu stanowiskach, które na pierwszy rzut oka nie kojarzą się z arkuszami, wymagana jest zaawansowana wiedza. Wiele osób decyduje się na dokształcenie i udaje się na kurs VBA podstawowy lub bardziej zaawansowany. Co więcej, często spotykana jest sytuacja, w której do awansu firma wymaga bardzo dobrej znajomości VBA Excel. Na szkolenia z kursu udają się również pracownicy firm.

Kursy VBA – dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Przed tym zanim zdecydujesz się na wzięcie udziału w kursie VBA, warto zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę arkusze kalkulacyjne należą do grupy bardzo uniwersalnych narzędzi. Nie są skierowane tylko i wyłącznie do osób, które zajmują się danymi zadaniami, a można je również wykorzystywać w warunkach domowych.

Bardzo wiele osób posiada swoje własne arkusze kalkulacyjne, w których na bieżąco kontroluje swoje wydatki, dietę lub ćwiczenia. Dzięki możliwością, które dają arkusze można w przystępne sposób na bieżąco prowadzić pełne statystyki związane z własnym budżetem.

Kurs VBA na poziomie podstawowym trwa kilka godzin

Dlaczego warto udać się na VBA kurs dla początkujących?

Tak jak już wcześniej wspominałem arkusze kalkulacyjne są bardzo uniwersalnym narzędziem, które warto stosować zarówno w pracy, jak i w domu. Należy jednak dodać, że większość osób kojarzy arkusze kalkulacyjne z oprogramowaniem od Microsoft Office Excel. Natomiast, na rynku dostępne są również inne programy, które bazują na obsłudze arkuszy kalkulacyjnych.

Jednakże można wyłonić dwa główne programy, które najczęściej są używane: Microsoft Office Excel oraz Arkusze Google. Warto jednak wiedzieć, że są one skierowane do dwóch różnych grup docelowych. Arkusze Google dają użytkownikom dają podstawowe, ale zarazem wystarczające funkcje. Przede wszystkim są one darmowe i działają w pełni online, więc można zawsze dodać zmienne. Do zastosowań domowych Arkusze Google sprawdzą się idealnie.

Jeśli zaś chodzi o Microsoft Office Excel to umożliwia on zdecydowanie bardziej zaawansowaną pracę, o której więcej można dowiedzieć się podczas kursu. Co więcej, obsługa arkusza będzie na przykład nie wygodna z telefonu, co może mieć duże znaczenie w momencie, gdy na bieżąco kontroluje się wykonywane przez siebie ćwiczenia na siłowni. Jednakże, Microsoft Office Excel wspiera na przykład dodaj makra, czy VBA, a te funkcje są niezbędne w profesjonalnych zastosowaniach.

Co to jest VBA?

Częściej niż ze samym słowem VBA można spotkać się z frazą programowanie VBA. Dzieje się tak dlatego, że jest to język programowania, który umożliwia nagrywanie oraz pisanie makr dla programów z grupy Microsoft Office. VBA to skrót od Visual Basic for Applications i jest to język programowania, który opiera się o Visual Basic. Kurs VBA umożliwia poznanie wielu funkcji w Excelu.

Warto wiedzieć, że za pomocą programowania w tym języku nie można stworzyć samodzielnych aplikacji, a sam kod zawsze zawarty jest w dokumencie, który został utworzony przy pomocy programu obsługującego ten język np. Excel. Warto też dodać, że możliwości Visual Basic for Applications są naprawdę duże i nie tyczą się tylko tworzenia makr.

Visual Basic for Excel szkolenie dla uczestników na różnym poziomie

Dlaczego warto uczyć się VBA?

Programowanie w Excelu jest czymś ważnym, gdyż w pewnym momencie bez znajomości języka Visual Basic Excel nie będziesz mógł efektywnie wykonywać swojej pracy. Dzięki znajomości programowania w Excelu Twoja praca będzie znacznie szybsza, ponieważ części komend nie będziesz musiał wykonywać ręcznie, a będą wykonywane one automatycznie. Co ważne, dostępne są różne kursy np. Kurs Excel VBA, który odbywa się we Wrocławiu. Możesz się na niego zapisać bez względu na to, czy miałeś kontakt z VBA, czy też nie.

Kurs Excel Visual Basic dostępny jest dla różnych poziomów np. VBA podstawy skierowany jest do uczestników, którzy nie mają dużej wiedzy i potrzebują szkolenia z kodu. Natomiast osoby bardziej zaawansowane, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę powinny udać się na Excel VBA kurs dla zaawansowanych osób, gdyż na VBA podstawy nie poszerzą swojej wiedzy.

Szkolenia odbywają się w weekendy i zazwyczaj trwają dwa dni. Podczas kursu odbywa się nauka kodu oraz obsługi elementów na różnym poziomie, więc każdy dopasuje kurs VBA do swoich wymagań i umiejętności. Warto dodać, że wielu uczestników przecenia swoje możliwości i wybiera zbyt wysoki poziom. Dlatego też warto wcześniej skontaktować się z twórcami szkolenia, który pomogą w doborze szkolenia.