Nie ma złej pogody, są nieodpowiednie ubrania dla dzieci

ubrania dla dzieci

Dlaczego spacery są ważne

Nie od dziś wiadomo, że przebywanie na świeżym powietrzu jest ważne dla każdego organizmu niezależnie od wieku, jednak to te młode potrzebują go najbardziej. Właściwe dotlenienie umożliwia prawidłowe funkcjonowanie całego ciała. Dotleniony mózg łatwiej się koncentruje i szybciej uczy

Spędzanie czasu na dworze i ruch poprawiają samopoczucie, dzięki wydzielającym się w mózgu endorfinom. Nawet 5 minut dziennie powoduje, że dziecko lepiej radzi sobie ze stresem, jest weselsze i bardziej energiczne.

Co jest niezwykle istotne, podczas spacerów zacieśnia się więź między rodzicem i dzieckiem. Obie strony są bardziej zrelaksowane a rodzic może skupić całą swoją uwagę na dziecku. Każdy czas spędzony wspólnie z dzieckiem procentuje dobrym kontaktem z nim na przyszłość.

Spacery w deszczu i zimnie?

Niestety często kierowani własną wygodą ale też w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, rezygnujemy ze spacerów, gdy pogoda nie sprzyja. Czy słusznie?

Spacer pod parasolem dla alergików, których jest, również wśród dzieci coraz więcej sprawi, że będzie oddychało się mu łatwiej, gdyż deszcz wypłukuje z powietrza alergeny. Deszcz i mróz wspomagają budowanie odporności u dziecka, szczególnie, gdy dziecko spędza czas na dworze aktywnie. Warto wspomnieć też o tym, że świat podczas deszczu czy zimą wygląda zupełnie inaczej niż w pełnym, wiosennym słońcu. Do tego poruszanie się z parasolem po mokrej powierzchni sprzyja ćwiczeniu koordynacji ruchowej.

sklep z ubraniami dla dzieci

Jak ubrać dziecko w niepogodę?

Ubrania dla dzieci należy dobrać do pogody oraz wieku dziecka. Najważniejszą zasadą jest ubiór na cebulkę, kiedy dziecko się zgrzeje łatwo zrezygnować z jednej warstwy ubrania, pamiętajmy, że przegrzewanie organizmu jest niekorzystne dla zdrowia. Kolejną zasadą jest ubrać dziecko tak jak siebie, skoro my nie ubieramy puchowej kurtki, nie zmuszajmy do tego dziecka, które będzie biegać i bawić się, a tym samym pocić pod tą kurtką.

Sklep z ubraniami dla dzieci MyBasic posiada niezwykle bogatą ofertę wysokiej jakości ubrań, ze świetnych, oddychających materiałów, które łączyć można w ciekawe zestawy nie tylko pod względem kolorystycznym, ale też właśnie pod względem warstwowego ubierania dziecka. Body z długim i krótkim rękawem, koszulki, bluzy, kamizelki – to i jeszcze więcej pozwoli nam odpowiednio dobrać strój do warunków atmosferycznych. Są one poza tym wygodne i doskonale wykończone. Ubrania niemowlęce łatwo się zakłada i zdejmuje, co nie jest bez znaczenia przy przebieraniu maluszków, gdy stwierdzimy, że ubrane są za ciepło lub za lekko.

Warto wspomnieć też, że proste fasony nigdy nie wyjdą z mody, więc kolejne dzieci będą mogły ich śmiało używać. Co więcej, jeśli jakiś model ubrania przypadnie do gustu rodzicom i dzieciom, można znaleźć ten samo, ale w innym rozmiarze.

Nie bójmy się spacerów w deszczu, pozwólmy dzieciom skakać po kałużach, dla ich własnego dobra.