Pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń to coraz popularniejsza forma kredytowania. Bardzo wiele osób potrzebuje środków, lecz nie jest w stanie ich zorganizować tradycyjną metodą, czyli pójściem do tradycyjnego banku po pieniądze. Co więcej, statystyki mówią jasno, że pożyczki bez zaświadczeń są obecnie standardem i praktycznie każdy taką posiada.

Pożyczki bez zaświadczeń

Tradycyjne pożyczki, a pożyczki bez zaświadczeń

Idąc do banku w celu otrzymania pieniędzy, należy być przygotowanym na to, że w przypadku tradycyjnego kredytu bank będzie potrzebował zaświadczenia, które potwierdza dochód. W przypadku mniejszych kredytów najczęściej samemu wypełnia się kwestionariusz, w którym podaje się takie dane, jak: imię, nazwisko, adres zakładu pracy, obejmowane stanowisko, ilość osób w gospodarstwie domowym, miesięczną kwotę wydatków oraz oczywiście swoje miesięczne wynagrodzenie.

Proces weryfikacji przy kredycie online, zazwyczaj opiera się o to, że kredytobiorca musi przesłać małą sumę pieniędzy na rachunek banku, w celu potwierdzenia swoich danych osobowych. Oczywiście, w przypadku większych kwot bank będzie kontaktował się z pracodawcą lub po prostu wymagał zaświadczenia związanego z zarobkami bezpośrednio od kredytobiorcy. Jeśli chodzi o pożyczki bez zaświadczeń, to przy nich sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Zazwyczaj można je wziąć bez żadnych dodatkowych zaświadczeń tylko i wyłącznie na dowód osobisty.

Szybki kredyt

Szybkie kredyty bez zaświadczeń mają to do siebie, że bardzo często oferowane są przez zewnętrzne instytucje finansowe. Działają one praktycznie w ten sam sposób co w banku. W celu złożenia podania o pożyczkę wystarczy tylko i wyłącznie wypełnić stosowny kwestionariusz wraz z deklaracją o uzyskiwanym wynagrodzeniu.

Jakie są zalety chwilówek?

Przede wszystkim główną zaletą chwilówek jest ich łatwość w uzyskiwaniu. Dzięki temu, że bank nie musi dokładnie analizować sytuacji finansowej swojego klienta, cały proces może trwać nawet dwie lub trzy minuty. Co więcej, kolejną zaletą szybki pożyczek jest fakt, że mogą one zostać przeznaczone na dowolny cel. Nie można również zapomnieć o tym, że często przy kredytach, w celu uzyskania pożyczki należy posiadać poręczyciela. W przypadku pożyczek bez zaświadczeń nie ma takiej potrzeby.

Szybka pożyczka

Na co zwrócić uwagę przy pożyczce bez zaświadczeń

Jednakże należy pamiętać o tym, że pożyczki bez zaświadczeń pod względem bezpieczeństwa są gorsze od zwykłego kredytu. Przede wszystkim bardzo często jest ona obarczona wysokim oprocentowaniem oraz brakiem możliwości porozumienia się z instytucją finansową w momencie problemów finansowych.