Norymberga w jeden dzień

Norymbergia w jeden dzień - co zwiedzić?

Położona w Niemczech Norymbergia to jedno z tych miast, które koniecznie trzeba zobaczyć. Niektórych zachwyca tym, że nieustannie tętni życiem, innych klimatycznymi mostkami, jeszcze innych przekonuje do siebie pełnymi fascynujących eksponatów muzeami. Jedno jest pewne: w Norymberdze każdy znajdzie coś dla siebie. I chociaż jej dokładne zwiedzenie w jeden dzień nie jest możliwe, to warto wpaść tutaj chociaż na chwilę. Gdzie się udać, jeśli na poznanie tego wspaniałego miasta mamy tylko dzień? Zobaczmy, co oferuje Norymbergia w jeden dzień.

Centrum Dokumentacji Reichsparteitagsgelände

To jedno z tych muzeów, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Norymberdze. Przypomina o najstraszniejszych wydarzeniach z historii Europy. Wzbudza zainteresowanie już od pierwszego roku. Na pewno nie nudzi. Jest nowoczesne. Turyści otrzymują bezpłatne audio przewodniki, wśród których dostępne są również te w języku polskim. W całym muzeum znajduje się wiele dokumentów, filmów, zdjęć, multimedialnych ekspozycji. Dłuższy komentarz do tego muzeum jest absolutnie zbędny.

Kościół Najświętszej Marii Panny

Kościół w Norymbergii

To jeden z tych obiektów sakralnych miasta, który koniecznie trzeba zobaczyć, jeśli na zwiedzanie mamy tylko jeden dzień. Jest to kościół gotycki, który zwraca uwagę niezwykłą elewacją, a także bardzo surowym wnętrzem.

Szpital Św. Ducha

Każdy, kto lubi fotografować powinien odwiedzić ten wyjątkowy budynek. Uważany jest on za jeden z bardziej fotogenicznych w całym mieście. Podobnie jak kościół Najświętszej Marii Panny znajduje się w centrum. Wizytę warto wykorzystać również na przerwę na obiad. W budynku znajduje się bowiem restauracja serwująca niemieckie przysmaki. Co warto zjeść? Golonkę, sałatkę ziemniaczaną, kiełbaski z rusztu, które podawane są z kiszoną kapustą. Kuchnia nie jest lekka, ale na pewno smaczna.

Kościół Św. Elżbiety

To kolejny obiekt sakralny, do którego warto zajrzeć podczas szybkiego zwiedzania. Znajduje się w centrum. Za sprawą romańskiej kopuły widoczny jest z daleka. To jedno z bardziej spokojnych miejsc w mieście, które warto odwiedzić wtedy, kiedy na ulicach Norymbergi robi się już naprawdę tłoczno.

 

Trasy podziemne

Niewątpliwą atrakcją Norymbergi są miejsca skryte pod ziemią. Jednym z nich są piwne piwnice, po których wycieczka kończy się w działającym browarze. Jeśli chcemy mieć pewność, że uda się nam wejść, a jednocześnie nie chcemy tracić cennego czasu, koniecznie trzeba wcześniej kupić bilet. Można to zrobić, wykorzystując Internet. Cena? Około dziesięć euro. Innym podziemnym miejsce, na które warto poświęcić trochę czasu jest historyczny bunkier, który przez nazistów wykorzystywany był do przechowywania zrabowanych przez nich dzieł sztuki. Tu z kolei warto pojawić się na samym początku swojego spotkania z Norymbergą. Liczba turystów jest bowiem limitowana.

Aby dokładnie zwiedzić Norymbergię, potrzeba z pewnością kilku dni. Już jednak jednodniowy pobyt jest świetną okazją, aby zasmakować tego wyjątkowego miasta i poznać jego najważniejsze zabytki. A jednocześnie nabrać ochoty, aby wrócić tu przy pierwszej nadarzającej się okazji.