Łodzie strażackie – najważniejsze cechy jakie muszą spełniać

Najlepsze łodzie strażackie od Marim

Produkowane płaskodenne łodzie aluminiowe to najczęściej oferowany model łodzi dla wszelkiego rodzaju służb mundurowych. Zarówno Straż Pożarna, Policja, jak i służby ratownicze korzystają z łódek aluminiowych, wykonanych z laminatu lub łodzi hybrydowych do pełnienia służby i pilnowania porządku na wybrzeżach. Strona internetowa www.lodziestrazackie.pl firmy Mazuria. posiada bogatą ofertę łodzi płaskodennych oraz całego wyposażenia. Na co warto zwrócić uwagę?

Jaką ofertę prezentuje strona www.lodziestrazackie.pl?

Firma Mazuria to profesjonalny sklep żeglarski, zajmujący się sprzedażą łodzi, silników, robotów podwodnych oraz całego osprzętu ratunkowego. Chcąc zakupić łódź lub dobrać odpowiedni silnik, możemy odwiedzić ich sklep stacjonarny w Galinach nieopodal Bartoszyc, w województwie warmińsko-mazurskim lub skorzystać z ich strony internetowej www.lodziestrazackie.pl.

Sklep Internetowy lodziestrazackie.pl posiada 6 kategorii, w których znajdują się profesjonalne łodzie aluminiowe, hybrydowe oraz wykonane z laminatu przeznaczone zarówno do specjalistycznych służb ratowniczych i porządkowych jak i dla osób prywatnych. Oprócz łodzi, firma posiada bogatą ofertę sprzętu ratunkowego jak kamizelki, koła ratunkowe czy wiosła, sanie lodowe do ratownictwa lodowego, silniki zaburtowe oraz niezbędny sprzęt medyczny.

Nowoczesne silniki zaburtowe Suzuki

Silniki zaburtowe Suzuki to najlepsze rozwiązanie dla każdego modelu

Firma Mazuria posiada 3 modele silników Suzuki, które zyskały największą popularność w swojej branży i są w stanie dostarczyć wiele rozwiązań oraz korzyści z użytkowania łodzi. Wielokrotnie nagradzana wysoka technologia silników 4-suwowych jest najczęściej wybieraną marka silników zaburtowych na potrzeby pełnienia skutecznej służby. Moc silników jest przedziale od 2,5 do 350 km a dzięki zastosowaniu profesjonalnego układu Suzuki Lean Burn Control charakteryzują się niskim poziomem hałasu oraz dużo mniejszym zużyciem paliwa.

https://www.lodziestrazackie.pl/silniki-zaburtowe-suzuki.html można wykorzystywać zarówno do łódek płaskodennych, motorówek, jak i łodzi aluminiowych oraz jachtów. Zapewniają doskonałe połączenie trwałości z wydajnością, którą ceni coraz większa ilość zadowolonych klientów.

Jakie wyposażenie powinna posiadać specjalistyczna łódź ratunkowa?

Wszelkiego rodzaju służby ratunkowe, porządkowe oraz sztaby kryzysowe muszą posiadać kompletne wyposażenie do wykonywania różnego rodzaju akcji ratowniczych czy pościgowych. Do podstawowego wyposażenia specjalistycznych łodzi patrolowych, służą m.in. specjalne kamizelki pneumatyczne, które zajmują mało miejsca i stanowią podstawową ochronę zarówno dla służb jak i osób poszkodowanych. Profesjonalne koła ratunkowe wyposażone w linę i odblaski, a także kombinezony flotacyjne zabezpieczające przed wilgocią, przenikaniem wody i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Łodzie strażackie posiadają także wiosła i pagaje na wypadek usterki silnika, latarki, noże ratownicze oraz fotopułapki wyposażone w specjalne czujniki ruchu oraz oświetlenie, które mają na celu monitorowanie wybrzeża i akwenu wodnego.