Jak uczyć się słówek by je zapamiętać?

Jak uczyć się słówek by je zapamiętać?

 Jak uczyć się słówek by je zapamiętać?

Znamy wiele sposobów na naukę słówek w języku obcym. Nie każda z nich jednak jest dla nas. Chcielibyśmy Wam dzisiaj przedstawić kilka opcji, być może dzięki temu dowiecie się jak uczyć się słówek, by je zapamiętać i znajdziecie sposób na naukę dla siebie.

Jedni z nas są wzrokowcami inni uczą się słuchając. Poznajcie kilka sposobów na skuteczną naukę słówek.

  • Fiszki – jest to zdecydowanie opcja dla tych którzy uczą się pisząc. Metoda ta polega na napisaniu z jednej strony papierowego prostokąta słowa w języku ojczystym a z drugiej strony w języku, którego chcemy się nauczyć. Tak możemy potem obracać dowolnie fiszki i powtarzać słówka.
  • Aplikacja – jedną z nowych form nauki jest zainstalowanie aplikacji do nauki słówek w danym języku. Zaletą aplikacji jest fakt, że można odsłuchać jak powinno wypowiadać się dane słowo. Dzięki temu uczymy się pisowni i wymowy. Jest to też dobra alternatywa dla tych którzy uczą się ze słuchu.
  • Przyklejanie karteczek na przedmioty – jeśli uczycie się słówek, które wiążą się z domem czy miejscem Waszej pracy idealnie powinny sprawdzić się karteczki przyklejane na te przedmioty z nazwami w języku obcym. Za każdym razem gdy zobaczycie jakiś przedmiot będziecie patrzeć też na jego nazwę w innym języku.