Pracujesz, gdzie chcesz – jak przygotować mobilne biuro?

Ostatni rok wywrócił do góry nogami nasze dotychczasowe życie. Zmieniło się wszystko, łącznie z postrzeganiem pracy zawodowej i jej formy. Zamiast siedzieć w biurze, popularna stała się praca zdalna i samodzielne organizowanie przestrzeni do pracy. Możesz pracować, gdzie chcesz, ale niezbędne jest przygotowanie mobilnego biura. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

Jakie zalety ma praca zdalna?

Praca zdalna, zwana także pracą mobilną, staje się coraz bardziej popularna nie tylko na skutek przemian, które przyniósł rok 2020. To rozwiązanie ma wiele zalet i coraz więcej zwolenników. Osoby wykonujące tego typu pracę chwalą sobie to, że swobodnie zarządzają własnym czasem, bo pracować mogą o dowolnej porze dnia i w miejscu, w którym najbardziej im pasuje. Praca zdalna pozwala zaoszczędzić sporo na dojazdach do pracy – zarówno finansowo, jak i czasowo. Dzięki temu można rano spać dłużej i nie martwić się o stanie w korkach.

To, co ceni sobie wiele osób pracujących mobilnie to również większy spokój niż w przestrzeni biurowej. Można samemu zadecydować o włączeniu muzyki lub też nie, a brak bezpośredniej presji ze strony szefa czy współpracowników wpływa kojąco. Nie trzeba martwić się o dress code, samodzielnie można regulować temperaturę i nasłonecznienie w mieszkaniu, słowem – taki model pracy daje niezależność i możliwość podejmowania wielu decyzji na własną rękę.

Sprzęt do mobilnego biura – co jest potrzebne?

Gdy organizujesz mobilne biuro, pamiętaj, że w każdej chwili możesz zechcieć przenieść się w inne miejsce, dlatego też wygodniejszy okaże się sprzęt bezprzewodowy. Podstawą pracy jest laptop. Jeśli kupujesz go na własną rękę, to zadbaj o to, by spełniał potrzeby pod kątem wykonywanego przez Ciebie zajęcia – czy wystarczy Ci sprzęt do tradycyjnych prac biurowych, a może przydatna będzie bardziej rozbudowana pamięć lub karta graficzna? Innego komputera potrzebuje analityk, innego pracownik administracji, a jeszcze innego grafik.

By pracować szybciej i przyjemniej, wybierz bezprzewodową mysz oraz klawiaturę. Brak kabli ułatwia organizacje miejsca pracy, niezależnie, gdzie ono się znajduje. Dodatkowy monitor do laptopa jest szczególnie przydatny dla osób, które zajmują się grafiką lub prowadzą złożone analizy. Rozłożenie okien na dwóch monitorach daje lepszą widoczność obszaru działań. Jeśli natomiast prowadzisz dużo rozmów przez telefon lub komunikator internetowy, lub lubisz słuchać muzyki w pracy, powinieneś mieć także słuchawki bezprzewodowe. Używając bezprzewodowych odpowiedników, nie trzeba martwić się o uszkodzenia kabli.

Mobilna drukarka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podczas pracy zdalnej przyda się także mobilna drukarka. Chociaż każdy ma swoje preferencje pod względem nabywanego sprzętu, to należ pamiętać o uniwersalnych zasadach dotyczących wyboru urządzenia. Drukarka mobilna musi być dostosowana przede wszystkim do Twoich potrzeb – czy masz zamiar drukować czarno-białe dokumenty czy może fotografie? Dla każdej z tych czynności odpowiedni będzie sprzęt o innych parametrach.

Mobilne biuro, mobilna drukarka.

Ważne jest jednak, żeby drukarka mobilna dawała swobodę użytkowania, czyli nie była zbyt ciężka i duża, łatwa w transporcie, miała wbudowany modułem Wi-Fi i posiadała akumulator. Dzięki temu będziesz mógł łatwo ją przewieźć, czy wydrukować dokumenty bez podłączania do prądu. Wysokiej klasy modele drukarek mobilnych znajdziesz na stronie: https://tonatuszu.pl/drukarki/mobilne.

Prócz niewielkich rozmiarów i mobilności warto, żeby wybrany przez Ciebie sprzęt działał szybko i drukował nawet do kilkunastu stron w ciągu minuty, zwłaszcza jeśli drukujesz sporo. Zaletą będzie też jakość wykonania oraz design, który wpisze się w Twój styl. I wreszcie koszty eksploatacji – poszukuj sprzętu, do którego tusz nie będzie miał zawrotnej ceny i znajdziesz do niego sporo wysokiej jakości zamienników tuszu.